Як отримати водійські права

Вчитися не пізно в будь-якому віці. Особливо якщо мова йде про водійські навички. Отримати водійське посвідчення можна хоч у 18, хоч у 60 – аби було бажання та стан здоров’я не був перепоною для керування автомобілем. Психічна стабільність, гострий зір, швидкість реакцій – необхідні для водія.

Керування автомобілем – корисна навичка, яка відкриває нові обрії:

  • Можливість придбати власне авто та не користуватися громадським транспортом;
  • Знайти нову роботу;
  • Обрати нове захоплення – автоспорт.

Всіх, хто бажає стати водієм, хвилює питання – як здати на права та швидко й ефективно пройти навчання.

Як вступити до автошколи

Вивчити теорію можна самостійно – та не факт, що вдасться розібратися у величезній кількості дорожніх знаків, умовних позначень та трактуванні правил. Тому допомога інструктора необхідно. Практичні навички керування без нагляду досвідченого водія здобути геть неможливо.

Автошкола у Хмельницькому – місце, де ви можете навчитися керувати автівкою та отримати права.

Для вступу потрібно заповнити заяву. Зробити це можна двома способами:

  • Прийшовши до школи;
  • Користуючись формою на сайті.

Перед цим треба обрати програму та водійську категорію, яку ви хочете здобути. Детально про категорії, тривалість і вартість навчання можна дізнатися на сайті автошколи.

Для зарахування на водійські курси однієї заяви мало: потрібні документи:

  • Копія паспорта та ідентифікаційного номера;
  • Медична довідка – посвідчення від лікаря, що доводить здатність людини керувати автівкою;
  • Дві фотокартки – для особової справи та виготовлення посвідчення.

Після остаточного зарахування представник школи зв’язується з кожним учнем, щоб узгодити час навчання. Заняття проводяться переважно у вечірні години, після закінчення основного робочого дня.

Як здати на права: теорія плюс практика

Навчання в класі – теоретична база, яка знадобиться у подальшій водійський практиці. Програма одна для всіх: і для тих, хто знається на правилах руху та будови автівки, і для тих, хто побачить власну автівку за пару місяців.

Теоретичний курс включає:

1.Особливості будови та функціонування машини певної категорії (легкова, вантажна, пасажирський транспорт, спецтранспорт);

2.Дорожні знаки;

3.Правила дорожнього руху та покарання за їх порушення, актуальні на час навчання.

Під час занять у класі учень має право ставити інструктору уточнюючі питання та навіть попросити про додаткове заняття, якщо якась тема є незрозумілою. Зробити це краще до початку практичних занять – щоб підготуватися до них на всі 100%.

Як отримати права з першої спроби

Практичні заняття проходять на транспорті школи, та за бажанням учня він може практикуватися на власному авто. Практика під наглядом інструктора – це закріплення навичок. Також викладач дивиться, наскільки учень впевнено тримається за кермом, знервується, плутає знаки.

За необхідності інструктор може призначити додаткові практичні заняття або взагалі не допустити учня до іспиту – якщо від сильно нервується або не володіє певним блоком знань.

Багато учнів налаштовуються на довгий процес складання іспитів. Як отримати права з першої спроби? Та якщо ви ходили на всі заняття, знаєте теорію і почуваєтесь впевнено на дорозі – все пройде швидко.

Подальше навчання та практика

Посвідчення – ще не гарантія того, що ви тепер – досвідчений водій. Перші тижні виїжджати на дорогу треба обережно, а краще – з кимось із родичів чи знайомих, хто давно керує автівкою.

Якщо ви не практикувалися кілька років після отримання прав, або складали на посвідчення кілька років тому, треба пройти навчання з відновлення ПДД. Його проходять навіть професійні водії – щоб впевнитися у своїх знаннях та здобути нову інформацію про зміни в правилах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 голосувало, у середньому: 5.00 з 5)